Protezy kończyn górnych

 

  Protezy kosmetyczne

 

P

rzywracania funkcji dłoni niekoniecznie wymaga elektroniki. Po wypadku czy na skutek innych zdarzeń życiowych powstał ubytek który często w największym stopniu jest widoczny dla samego Pacjenta. Specyfika ręki sprawia że jest ona naszą wizytówką, zawsze widoczna w kontakcie z innymi osobami, stanowi uniwersalne narzędzie w czasie chwytu, manipulacji przedmiotami czy gestykulacji. Dla kogoś, kto stracił dłoń lub część dłoni , zastanawiające są możliwości, które nadal istnieją w zakresie chwytu. Poza funkcją istnieją także potrzeby psychologiczne. Te dwa światy są w większości oddzielne –lukę między nimi chcemy zlikwidować.

 

Nie ma zdjęć w tej galerii.

T

o co wykonujemy to swoisty portret anatomiczny kończyny. Istnieje kilka różnych technik w celu osiągnięcia najwyższego stopnia realizmu, więc jest to kwestia techniki , aby najlepiej wykonać i odwzorować w ten sposób druga kończynę. Szczegóły wykonania pozostają naszą tajemnicą ale zawsze zapraszamy w celu uzgodnienia który z naszych produktów będzie najbliższy Państwa oczekiwaniom.

 

 

Z

adaniem kosmetycznej protezy kończyny górnej jest optymalne przejęcie (wraz z kikutem) funkcji manualnej oraz maskowanie defektu kosmetycznego spowodowanego amputacją kończyny. Zastosowanie silikonu pozwala na coraz doskonalsze odwzorowanie kosmetycznych aspektów kończyn górnych. W zależności od potrzeb i możliwości pacjenta istnieję kilka metod odwzorowania utraconego fragmentu czy całej kończyny górnej czy dolnej.

Stopień funkcjonalnego wykorzystania protezy zależy od:

1. Poziomu amputacji.
2. Sposobu jej mocowania.
3. Okresu po amputacji.
4. Ogólnej kondycji pacjenta.
5. Umiejętności prawidłowego zakładania i użytkowania.
6. Właściwej konserwacji.

 

P

roteza kosmetyczna najdokładniej oddaje wygląd zewnętrzny utraconej kończyny. Wiernie odzwierciedla wszelkie szczegóły anatomiczne (paznokcie, linie papilarne, naczynia krwionośne itp.). Wykonana jest onanajczęściej z najwyższej klasy silikonu i jest zawsze wykonywana w obecności pacjenta. Zewnętrzna warstwa przezroczystego silikonu zapewnia odporność warstwy wewnętrznej przed uszkodzeniami mechanicznymi i daje realistyczną głębię koloru.
Z uwagi na to, iż skóra kikuta narażona jest na szkodliwy wpływ takich czynników jak stałe otarcia spowodowane kontaktem z róznymi przedmiotami zewnętrznymi czy braku dostępu powietrza do jej powierzchni, kwestia codziennej pielęgnacji kikuta jest niezmiernie istotna. Kikut należy myć co najmniej raz dziennie, najlepiej ciepłą wodą z łagodnym środkiem myjącym (pozbawionym barwników i intensywnych środków zapachowych). Po starannym spłukaniu należy osuszyć skórę miękkim ręcznikiem. W szczególnych przypadkach wskazane jest mycie kikuta kilka razy dziennie np. u pacjentów z wrażliwą skórą, z występującą wzmożoną potliwością, w czasie upałów, przy pracy w wysokiej temperaturze itp. W przypadku zmian skórnych należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej. Nie podjęcie leczenia w odpowiednim czasie może doprowadzić do wystąpienia poważnych komplikacji i uniemożliwić użytkowanie protezy- podbiegnięcia, odparzenia. Ważnym elementem utrzymania kikuta w dobrej kondycji jest przeprowadzanie codziennych ćwiczeń usprawniających, łącznie z masażem i hartowaniem kikuta. Podczas przerwy w uzytkowaniu protezy można stosować srodki przyspieszające jej regenerację. Pacjent, ktory wykonuje uzupełnienie kosmetyczne (protezę kosmetyczną, epitezę) w naszej firmie otrzymuje dokładną instrukcję dotyczącą wszelkich czynności związanych z zakładaniem, zdejmowaniem, uzytkowaniem, konserwacją protezy czy kosmetyków do pielęgnacji skóry. W przypadku pierwszej konsultacji okreslamy mozliwości, zakres i sposób wykonania uzupełnienia ubytku. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z protezą zawsze prosimy o kontakt w celu zapobiegania ewentualnych problemów.

 

 

Nadal realizujemy program o nazwie AKTYWNY SAMORZĄD 2016.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w naszym biurze.

Skontaktuj się z nami!