Wkładki do butów i buty ortopedyczne – łatwe w zakładaniu i komfortowe w noszeniu

Specjalistyczne obuwie do ortez i wkładki do butów wspierają stawy, a także usprawnią proces nauki chodu, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania.

W Protetica znajdziesz buty do ortez stworzone z wysokiej jakości materiałów, skutecznie zabezpieczają stopy przed otarciami, odciążają stawy i wspierają mobilność.

Dopasujemy odpowiednie buty oraz wkładki, które będą łatwe w zakładaniu.

Posiadamy duży wybór modeli, ze sznurówkami bądź na rzepy, dzięki którym z łatwością pacjenci mogą regulować tęgość obuwia. Stosowane boczne suwaki ułatwiają zakładanie, zdejmowanie oraz użytkowanie.

W naszej ofercie znajdują się też specjalistyczne wkładki dopełniające skuteczność obuwia, które pomagają utrzymać prawidłowy kształt stopy oraz odciążają te miejsca, które są narażone na deformacje oraz przeciążenia.

Wkładki do butów, wkładki ortopedyczne, wkładki odciążające, orteza w bucie, Proteza kosmetyczna palców, Protetica, Łódź, Zagajnikowa 35, poradnia protetyczna

Poszukujesz łatwych w zakładaniu i wygodnych wkładek do ortez lub butów ortopedycznych?

Sprawdź ofertę Protetica!
wkładki do butów, buty ortopedyczne, wsparcie stawów, buty do ortez, Proteza kosmetyczna palców, Protetica, Łódź, Zagajnikowa 35, poradnia protetyczna

Kiedy warto stosować obuwie ortopedyczne i wkładki do butów

Obuwie do ortez i wkładki do butów sprawdzą się przy stosowaniu ortez i innych aparatów ortopedycznych kończyn dolnych, m.in. stabilizatorów i szyn, a ponadto w przypadku:

  • asymetrii kończyn - wyrównanie kończyny na spodzie obuwia,
  • wkładek ortopedycznych, które nie mieszczą się w klasycznych butach ortopedycznych (amputacjach w stopie - wkładki wypełniające, uzupełniające),
  • stóp końsko-szpotawych (możliwość dodatkowej korekcji spodu),
  • w przykurczach kończyn dolnych i opadającej stopie,
  • w spastyce kończyn dolnych,
  • w przykurczu ścięgna Achillesa,
  • w chodzeniu na palcach.
DO GÓRY