Protezy, które dają szansę na życie bez barier

W każdym przypadku podstawowym zadaniem protezy jest spełnienie oczekiwań osoby amputowanej - przywrócenie naturalnego wyglądu, umożliwienie pionizacji, chodzenia, powrotu do pracy, uprawiania sportu.

Wygojenie kończyny i hartowanie w połączeniu z głęboką chęcią powrotu do aktywności to pierwszy, podstawowy krok na drodze do komfortowego życia. Oprócz woli, determinacji i zaangażowania osoby amputowanej niezbędna jest jeszcze proteza kończyny.

Tylko optymalnie dobrana i właściwie wykonana proteza, ma szansę stać się w pełni akceptowanym, chętnie zakładanym i użytkowanym elementem codzienności.

W ogromnej części to właśnie proteza stanowi o komforcie życia, poprawiając jego jakość a – w konsekwencji – także długość.

proteza kończyny, proteza mechaniczna, proteza dla osób niepełnosprawnych, Proteza kosmetyczna palców, Protetica, Łódź, Zagajnikowa 35, poradnia protetyczna
człowiek, pies, kula, proteza nogi, proteza ortopedyczna, amutacja nogi, uśmiechnięta kobieta, niepełnosprawny człowiek, Proteza kosmetyczna palców, Protetica, Łódź, Zagajnikowa 35, poradnia protetyczna

Protezy dostosowane do indywidualnych potrzeb

Proteza kończyny dolnej musi być wygodna i spełniać indywidualne oczekiwania jej użytkownika — umożliwiać pionizację, chód, a nawet bieg.

Podobnie proteza kończyny górnej – jej rolą jest przywrócenie jak najbardziej naturalnego wyglądu, a  przede wszystkim umożliwienie wykonywania czynności dnia codziennego.

3 pytania, które pomogą właściwie dopasować protezę

Użytkowanie protez zawsze związane jest z wykonywaniem określonych czynności. Z tego powodu warto rozważyć:

 • czego oczekujemy od protezy?
 • do czego będzie nam ona niezbędna?
 • co może się wydarzyć w trakcie jej użytkowania?

Odpowiedzi na te pytania pomogą osobom odpowiedzialnym za wykonanie protezy, przygotowanie jej w taki sposób, że stanie się ona niezbędnym i pomocnym towarzyszem codzienności osoby amputowanej, umożliwiając jej maksymalnie samodzielne i aktywnie funkcjonowanie.

Dodatkowo w każdym przypadku z pytaniami na temat wykonania i użytkowania protezy można (i warto!) zwrócić się do doświadczonych protetyków, których wiedza w tej materii jest nieoceniona i daje szansę na uzyskanie wyczerpujących odpowiedzi.

Dlaczego warto skorzystać z rady i doświadczenia profesjonalistów pracowni Protetica?

 • Protetyk z doświadczeniem będzie w stanie znacznie ułatwić proces przygotowania protezy - od wstępnej konsultacji przez wykonanie do ostatecznego procesu użytkowania.
 • Może on przewidzieć potrzeby i problemy związane z użytkowaniem protez, udzieli rad co do możliwości i wykorzystania poszczególnych elementów protezy, związanych z tym problemów i korzyści.
 • Takiej wiedzy oczekujemy od wszelkich specjalistów – proteza kończyny nie jest wyjątkiem. Często to właśnie ta wiedza i doświadczenie może okazać się przepustką do komfortowego posługiwania się protezą z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i czynności.

Udowadniamy, że życie po amputacji może być samodzielne i aktywne!

Zaufaj naszemu doświadczeniu i daj sobie szansę na życie w pełni.
człowiek, buty, szkolenie, proteza kończyn, rehabilitacja, nogi, nogi po amputacji, Proteza kosmetyczna palców, Protetica, Łódź, Zagajnikowa 35, poradnia protetyczna

Nasza oferta w zakresie protez kończyn

W Protetica dobieramy i wykonujemy protezy kończyn dolnych i górnych w pełnym zakresie

Protezy kończyn dolnych

 • protezy przy amputacji w obrębie stopy
 • protezy przy amputacji w obrębie goleni (podudzia)
 • protezy przy wyłuszczeniu w stawie kolanowym
 • protezy na poziomie uda
 • protezy przy wyłuszczeniu w stawie biodrowym

Protezy kończyn górnych

 • amputacja w obrębie dłoni
 • amputacja w obrębie przedramienia
 • amputacja w obrębie ramienia
 • amputacja przy wyłuszczeniu w stawie barkowym
DO GÓRY